האם הנצרות היא בשורה טובה?

מאי 16, 2017מאמריםאפס תגובות

כַּאֲשֶׁר נוֹלַד יֵשׁוּעַ בְּבֵית־לֶחֶם יְהוּדָה וַיָּבֹאוּ מְגוּשִׁים מֵאֶרֶץ מִזְרָח יְרוּשָׁלָיִם (מתי 2:1)

האונגליון מנסה להציג את ישו בתור המשיח שעליו נבאו הנביאים והרי הוא הגשמה של הנבואות על המשיח והתנ"ך. האונגליון הוא בעצם ה"בשורה הטובה". השאלה הנשאלת מה היא הבשורה הטובה? האם הבשורה היא שיש שלום בעולם? האם הבשורה שגר זאב עם כבש וכפיר עם גדי רובץ? האם הבשורה הטובה היא שעם ישראל נגאל והתקבץ לארצו? האם הבשורה הטובה היא שבית המקדש נבנה הנבואה שורה על האנשים? מה בעצם קרה מאז שישו הופיע?

בשאלה מביכה זאת נחבטו תלמידי ישו וכותבי האונגליון-הבשורות. בתחילה היו בטוחים הם שישו הוא המשיח הגואל המושיע את ישראל מיד הרומאים ומיד השונאים, הם קיוו שישו יעשה ענבים ויביא את השלום המיוחל, הוא יביא את "מלכות השמים" לארץ. הוא ימלוך על עמו ישראל בצדק ובמשפט מעתה ועד עולם. אבל משהו השתבש… ישו הרגיש שזה לא הולך לקרות, אז הוא הודיע לתלמידים שהוא הולך למות ביד אויביו, את עצמו הוא לא יוכל להושיע, אביו שבשמים משקה אותו כוס שישו חייב לשתות לא עוזר תפילות, כך נראה שהולך לקרות. התלמידים לא האמינו הם היו בשוק, מה עם הבשורה? מה עם ההבטחה והנבואות?

יש פתרון! ישו לא בא עכשיו לגאול ולהושיע את עמו מהאויבים מהרומאים המדכאים את צאנו, אלא הוא בא בכלל להיות קורבן על חטאי עמו, ומי שיאמין שהוא המשיח והוא הקורבן – אזי הוא יחיה לעולם ולא יראה פני גיהנם.

יש רק בעיה אחת. בכל התנ"ך כל פעם שמופיעה שורש המילה "בשר" מלשון לבשר לקרוא להודיע לפרסם… זה רק בקונטקסט של הצלה מהאויבים. השימוש של הברית החדשה במילה "בשורה" הוא לא טעות תמימה…האונגליון רוצה להציג שישו מלא והגשים את הנבואות אז ממילא הוא קורא לקורבן ישו וסליחה על חטאים "בשורה טובה" לישראל ולאומות. אבל האמת היא שאין שום קשר בין "בשורה" לבין סליחה על חטאים בכל התנ"ך.